BUHAR BANYOLARI

Türk, Afrika, İskandinav ve Antik Roma, hangi kültürde olursa olsun buhar değişik kullanım şekilleri ile SPA kavramında her zaman bulunmuştur ve buharın yatıştırıcı, kas gevşetici, kan dolaşımı ve metabolizmayı hızlandırıcı özellikleri her zaman için büyük bir değer olarak görülmüştür. Buhar banyosundaki sıcaklık derecesi geleneksel Fin saunasından çok daha düşük, nem ise çok daha yüksektir. Küçük mozaik kaplı odanın içerisine odanın içi komple buhar dolacak şekilde su buharı yavaş yavaş verilir. Buhar odalarına eklenen aromalar, bitkiler ve renk terapisi kullanıcının deneyimini zenginleştirmektedir.

Çeşitli buhar banyolarından bazıları:

 • BUHAR ODALARI

  Buhar odaları, yaklaşık 45-55°C derece arası sıcaklık ile 100% nem esasına dayanan ve akrilik, porselen, seramik, cam mozaik ve doğal taş gibi farklı kaplamalarla tasarımı tamamlanan terleme banyosu olarak görülebilir.

  Galeri »

 • RASUL

  Çamurun arındırıcı ve iyileştirici özelliklerine, buharın getirdiği gevşetici etkinin eklenmesiyle ortaya çıkan alternatif bir banyo seçeneğidir.

  Galeri »

 • CALDARIUM

  Laconium gibi daha sıcak bir kabin öncesi kullanılan Caldarium'da, yaklaşık 40-50°C sıcaklık ve 15-20% nem oranı bulunmaktadır.

  Galeri »

 • TEPIDARIUM

  Roma hamamı kültüründe merkezde yer alan Tepidarium, sıcak ve soğuk odalar arasında bir geçiş veya dinlenme odası olarak görülmektedir.

  Galeri »

 • LACONIUM

  Roma hamamlarında kuru terleme odası olarak görülen Laconium içinde yaklaşık 55-65°C sıcaklık ve düşük nem oranı hakimdir.

  Galeri »